sobota, 9 kwietnia 2016

38%

Według sondażu CBOS, partię rządzącą popiera 38% ankietowanych. I poparcie przejawia tendencję rosnącą.

Jest taki dowcip "piekielny", o wycieczce do Piekła.
Ktoś pyta Lucyfera, dlaczego przy jednym kotle nie ma żadnego strażnika-diabła?
Nie trzeba. - odpowiada Lucyfer - W tym kotle siedzą Polacy. Gdy któryś spróbuje uciec, to pozostali go wciągają z powrotem.

I to jest moje dzisiejsze skojarzenie, a propos tego poparcia. Co się tak moim rodakom podoba w PiS? Podoba im się dokopywanie innym, cieszy ich niszczenie tego, co ktoś zbudował w pocie czoła, ale się dopracował majątku. Bo Polakami kieruje głównie zawiść. Ja znam te 38%. To są ci, którzy do pracy stosunek mają seksualny. Ale oczekiwania wygórowane. I cieszy ich każdy upadek tych, którzy dopracowali się sukcesu. Ten sukces jest jak kolec w oku 38% obywateli, którzy też chcieliby, tyle, że bez wysiłku, z urzędu dostać. Jak 500+. Chcieliby, żeby się im należało.

I ten sondaż przeprowadzono już po śmierci tych koni w Janowie. I po dowodzie na ignorancję i głupotę pewnego ministra. Sam się otwarcie przyznał przed kamerą, to nie pomówienie! I po przedsięwzięciach innego ministra, który wprawia się w pisaniu listów ostrzegawczych. Może zamierza książkę napisać, pt. "Jak udowodnić światu, że się jest "0"?

Prezes chce rozmawiać z opozycją, jak odkręcić teraz to, co sam zaplątał w ten gordyjski węzeł.
Inny minister już przemyśliwa, jakby tu podnieść opłatę paliwową? A wszyscy klęczą przed klerem, nie tylko zresztą w kwestii aborcji. Jeden mądry się wypowiada, że księżom trzeba wybaczyć pedofilię, bo przecież bez kościoła nie byłoby wolnej Polski. Więc poświęćmy dzieci. Ciekawe, czy swoje też by tak chętnie poświęcił? Abraham od siedmiu boleści!

I 38% jest ślepa i głucha. Liczy. Wirtualne pieniądze. I popiera. I nie myśli, że Janów Podlaski, to dopiero wierzchołek góry. Nim się skończy obecna kadencja, po górze nie zostanie nawet ślad. I po Polsce też. Ale oni mają to gdzieś.

Brak komentarzy: