piątek, 15 stycznia 2016

Zaklejanie ust

Ustawa o podatku bankowym podpisana przez Prezydenta. Niech sobie Unia straszy do woli! Ustawa o Policji - uchwalona, jeszcze nie podpisana, ale pewnie w nocy, nowoczesną metodą, będzie lada chwila. Inwigilacja bez wymaganej zgody sądu wymusi na wielu zamknięcie ust, w wirtualnym sensie przede wszystkim. Zamordyzm będzie wszędobylski. Ciekawe, czy IPN pomieści te wszystkie akta tajnych współpracowników opozycji i undergroundu XXI wieku? Za działalność wywrotową na Fejsie proponuję dożywocie na ten oto przykład. Za like'a  dla Petru, albo dla KODu - 30 dni aresztu. Mam więcej pomysłów, jakby Żebro, Niewiniątko, albo Maciaszka potrzebowali  inspiracji. Proszę się zgłaszać do mnie!

Bojkotuję TV. Nie oglądam TVP1, TVP2, w ogóle żadnej publicznej.

Ogłoszono nowy rating dla Polski. Z pozytywnego A, zeszliśmy do negatywnego BBB. Nie jest źle, to jeszcze nie kategoria śmieciowa, może być gorzej. I będzie, jak nic! Ale Giełda poleciała na łeb i na szyję. Teraz możemy pożegnać się z niskimi cenami paliw, niskimi cenami w sklepach, niskim oprocentowaniem kredytów też. W ogóle ze wszystkim, co jest niskie, z jednym wszakże wyjątkiem - z wysoką stopą życiową też się pora rozstać!

I bardzo dobrze! Cieszę się, że ci, którzy z takim zapałem popędzili głosować na PiS z powodu obietnicy 500zł na dziecko, będą mieli to 500zł na parę skarpetek, bo złotówka też leci na ten łeb i za chwilę będziemy zarabiali miliony, jak ćwierć wieku temu, które będą - też jak wtedy - guzik warte! I zawdzięczamy to rodakom.

Jak to było, zaraz, zaraz... ach, wiem: Polak sobie nową przypowiastkę kupi, że i przed szkodą i po szkodzie głupi!

Szkoda, jaką Polsce PiS wyrządził w ciągu zaledwie 2 lat poprzednich rządów, niczego moich ziomków nie nauczyła! Tak trzymać, tak trzymać, słuchać Rydzyka i związków zawodowych, a nie np. biskupa Pieronka, katolicki narodzie! Teraz płać i płacz! I módl się o rozum, bo nie został ci dany! Jak widać.

Brak komentarzy: