środa, 18 listopada 2015

Ku pamięci

Pan Prezydent:
Ta sprawa była nieprawdopodobnie niszcząca dla wymiaru sprawiedliwości i jeśli mamy budować dobry obraz wymiaru sprawiedliwości w Polsce, a chciałbym, żeby tak było, postanowiłem w swoisty sposób uwolnić wymiar sprawiedliwości od tej sprawy, w której zawsze ktoś by powiedział, że sądy działały na polityczne zlecenie i przeciąć ten problem, rozstrzygnąć ten spór na moją odpowiedzialność jako prezydent - powiedział Duda. ( cytat z wp.pl)


 Zbigniew Ziobro:
 Działanie Mariusza Kamińskiego i funkcjonariuszy CBA było w pełni legalne, zasadne i konieczne, by przeciwdziałać korupcji - ocenił w radiowej Jedynce Ziobro. Z kolei wyrok sądu, który skazał polityka na bezwzględne więzienie minister sprawiedliwości określił jako "skrajnie niesprawiedliwy" i "polityczny". Zbigniew Ziobro podkreślał, że w tej samej sprawie orzekały też inne sądy, wydając wyroki korzystne dla polityka PiS. - Trzykrotnie dochodziły do wniosku, że operacja była w pełni legalna i zasadna - mówił szef resortu sprawiedliwości. (cytat z wp.pl)


Zostawiam sobie, ku pamięci.
Jak to powiedział przyjaciel K. Daukszewicza?, ach, już wiem: Krzysiu, bo to nie chodzi o to, żeby przypomnieć, tylko, ŻEBY NIE ZAPOMNIEĆ!

Brak komentarzy: