piątek, 16 stycznia 2015

cd. protestów górniczych

Oczywista sprawa, nie winię górników za to, co dzieje się z kopalniami. Oni nie rządzą, ani nie zarządzają! A, że nie chcą zrezygnować z marchewki i zadowolić się wyłącznie kijem, to zrozumiałe i naturalne. Z marchewką zawsze trzeba ostrożnie, po kawałeczku i z umiarem. Człowiek to takie stworzenie, które szybko się do lepszego przyzwyczaja i za nic nie chce potem oddać. Ludziom nawykłym do dostatku najtrudniej przetrwać kryzys i biedę.

I nie ma przeproś, największą winę ponosi Platforma, bo ze zrozumiałych względów udawała greka, a teraz oczekuje aplauzu! Wstyd mi za pana, Panie Tusk! Kłamstwo ma krótkie nogi, powinien pan o tym wiedzieć.

Pan Piechociński wetknął twarz w kubeł, bo wybory były tuż tuż. Teraz nie ma co się kajać, że "trzeba było zaprotestować". Niewczesne żale, mój panie! Niewczesne żale...

Ogólnie rzecz biorąc, wcale mnie nie dziwi, że sondaże nie wskazują na straty w poparciu, choć powinny. Społeczeństwo nasze mało uczciwe jest od dziesiątek lat, nic się nie zmieniło. Konstatuje z zadowoleniem, że w tym kraju panuje bezprawie, kumoterstwo, korupcja i wiele innych, równie moralnych metod działania. Przykład idzie z góry. A w katolickim narodzie uczciwość nie jest w cenie.

Brak komentarzy: