czwartek, 5 czerwca 2014

4 czerwca

4 czerwca 2014r. minęło 25 lat od wyborów parlamentarnych, które otworzyły drzwi do demokracji i wolności. W naszym, polskim  kalendarzu święta żadnego w tym dniu nie ma. Niedawno dołożyliśmy sobie 6 stycznia, kolejne święto katolickie. I tych, kościółkowych świąt w kraju, który mieni się świeckim, przynajmniej konstytucyjnie, jest pod dostatkiem. Naliczyłam 8 dni wolnych z tytułu świąt kościelnych.  Świat państwowych jest tylko 4: Nowy Rok (1 stycznia), Święto Pracy (1 maja), Święto Konstytucji (3 maja) i jeszcze Święto Niepodległości (11 listopada). Oczywiście, wielu obywateli chętnie widziałoby jeszcze więcej dni wolnych, niezależnie od ich charakteru . Kiedyś jednak trzeba ten dochód narodowy brutto wypracować, leżąc w domeczku się nie da!
Ja z wielką przyjemnością podpisałabym się pod pomysłem likwidacji np. Święta Trzech Króli, i wpisaniem do kalendarza  ogólnonarodowego święta, czyli  dla wszystkich, 4 czerwca.
Sądzę, że to święto powinno się tam znaleźć, chyba, że obywatele mają w d... tę okupioną wielkim wysiłkiem i wyrzeczeniami wolność. I demokrację.

Brak komentarzy: