czwartek, 24 stycznia 2013

Kreatywna rachunkowośćWalka z kryzysem nie polega na oszczędzaniu, jak się niektórym, maluczkim wydaje! Walka z sypiącą się gospodarką polega na rozdawaniu publicznych pieniędzy krewnym i znajomym królika. To przecież logiczne, proste, jak dwa razy dwa! Każdy z vice (marszałków) dostał 40.000zł. A to tylko premia, dodatek do pi razy oko 120.000zł dochodu rocznego z tytułu zasiadania. Sama premia to więcej, dużo więcej, niż większość obywateli ma dochodu rocznego, na dodatek brutto. 
Wiadomo, obywatel taki z tego dochodu brutto musi utrzymać rodzinę, poopłacać wszystkie rachunki, które nawiasem mówiąc zżerają mu połowę tego dochodu! Musi jakoś dotrzeć do pracy, żeby ten dochód uzyskać. No, właśnie – koszty uzyskania ma w najlepszym wypadku w kwocie bliskiej 1700zł w skali roku. Jak nie może do pracy dojechać komunikacją publiczną, to ma do d… w związku z tym. Bo, bilety imienne, okresowe może w pełnej kwocie odliczyć od swojego przychodu, ale rachunków za paliwo do autka już nie może. I to paliwo nierzadko kosztuje go około 5000zł rocznie, a bywa, że więcej. Obywatel wszak nie ma przydzielonego auta z kierowcą, na koszt społeczeństwa, czyli wszystkich,  podobnych mu obywateli! 
Obywatel liczy te drobne od pierwszego do pierwszego, a do pierwszego starcza mu tylko pod warunkiem, że wypłatę ma pod koniec miesiąca… Inaczej, nie ma mowy! Nie starczy.I ten obywatel jest coraz bardziej wkurzony, bo zaczyna rozumieć, że ktoś go robi w bambuko. Obywatel zaczyna dostrzegać (nareszcie!), że ma na utrzymaniu nie tylko rodzinę swoją, podstawową komórkę społeczną, ale też, a właściwie – przede wszystkim – kilkuset darmozjadów w dwu izbach, jeszcze więcej podobnych w licznych ministerstwach, a ponadto kilka bardzo licznych grup tubylców, zjednoczonych w związkach zawodowych rozmaitej maści. I obywatel dochodzi do wniosku, że już nie zdzierży.

Oby tylko o tym, spóźnionym wniosku nie zapomniał w codziennej krzątaninie!

Lepsze wnioski spóźnione, niż żadne!Jakoś tak mi się wydaje, że nasi politycy są jak buchalterzy. Ci – kreatywni.

Brak komentarzy: